Logo

Phone

(+95 9) 404253660

၁။ ျပည္ေထာင္စုၿငိမ္းခ်မ္းေရး ေဆြးေႏြးမႈပူးတဲြေကာ္မတီအေနျဖင့္ ႏိုင္ငံေရးေဆြးေႏြးပဲြမ်ားတြင္ ေဆြးေႏြးမည့္ အေၾကာင္း အရာမ်ားအေပၚ အေျခခံ၍ စနစ္တက် စီမံေဆာင္ရြက္ႏိုင္ရန္အတြက္ လုပ္ငန္းေကာ္မတီမ်ားကို ေအာက္ပါအတိုင္း ဖဲြ႔စည္း ေဆာင္ရြက္သြားမည္ျဖစ္ပါသည္။

(က) ႏိုင္ငံေရးကိစၥရပ္မ်ားေဆြးေႏြးမႈလုပ္ငန္းေကာ္မတီ

(ခ) လူမႈကိစၥရပ္မ်ားေဆြးေႏြးမႈလုပ္ငန္းေကာ္မတီ

(ဂ) စီးပြားေရးကိစၥရပ္မ်ားေဆြးေႏြးမႈလုပ္ငန္းေကာ္မတီ

(ဃ) လုံျခံဳေရးကိစၥရပ္မ်ားေဆြးေႏြးမႈလုပ္ငန္းေကာ္မတီ

(င) ေျမယာႏွင့္သဘာ၀ပတ္၀န္က်င္းဆိုင္ရာ မူ၀ါဒကိစၥရပ္မ်ား ေဆြးေႏြးမႈ

လုပ္ငန္းေကာ္မတီ

၂။ ထိုသို႕ဖဲြ႕စည္းရာတြင္ သက္ဆိုင္ရာလုပ္ငန္းေကာ္မတီတစ္ခုလွ်င္ အစိုးရ၊ တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္ အဖဲြ႕အစည္း မ်ားႏွင့္ တရား၀င္ ႏိုင္ငံေရးပါတီမ်ားမွ ျပည္ေထာင္စုၿငိမ္းခ်မ္းေရးညီလာခံ – ၂၁ ရာစုပင္လုံကိုယ္စားလွယ္ ၄ဦးစီ ႏွင့္ ျပည္ေထာင္စုၿငိမ္းခ်မ္းေရး ေဆြးေႏြးမႈ ပူးတဲြေကာမတီ၊ အတြင္းေရးမွဴးအဖဲြ႕၀င္ ၃ဦး စုစုေပါင္း ၁၅ဦးစီျဖင့္ ဖဲြ႕စည္းရန္ သေဘာတူဆုံးျဖတ္ထားျပီးျဖစ္ပါသည္။

၃။ ယခုအခါ သက္ဆိုင္ရာအစုအဖဲြ႕မ်ားကလုပ္ငန္းေကာ္မတီမ်ားတြင္ တာ၀န္ေပးအပ္မည့္ကိုယ္စားလွယ္ အမည္စာရင္း မ်ားကို ေထာက္ခံ တင္ျပလာၿပီျဖစ္ပါ၍ ျပည္ေထာင္စုၿငိမ္းခ်မ္းေရးေဆြးေႏြးမႈ ပူးတဲြေကာ္မတီ၏ လုပ္ငန္းေကာ္မတီမ်ားကို ေအာက္ပါ အတိုင္းဖဲြ႕စည္းလိုက္ပါသည္။

(က) ႏိုင္ငံေရးကိစၥရပ္မ်ားေဆြးေႏြးမႈလုပ္ငန္းေကာ္မတီ

(၁) ဦးခင္ေဇာ္ တပ္မေတာ္
(၂) ေဒါက္တာလ်န္မႈန္းဆာေခါင္း တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၃) ဦးစိုင္းေက်ာ္ညႊန္႔ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၄) ဗိုလ္မွဴးခ်ဳပ္တင္ေအာင္ တပ္မေတာ္
(၅) ဗိုလ္မွဴးခ်ဳပ္ လွသန္းေမာင္ တပ္မေတာ္
(၆) ဦးေဌး၀င္းေအာင္ ျပည္သူ႕လႊတ္ေတာ္ကိုယ္စားလွယ္
(၇) ဦးေက်ာ္ေက်ာ္ဟန္ ညႊန္ၾကားေရးမွဴးခ်ဳပ္၊ ႏိုင္ငံေတာ္သမၼတရုံး
(၈) ေဒါက္တာစိုင္းဦး တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၉) ေစာအယ္ကလူေစး တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၀) ေစာစံၿငိမ္းသူ တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၁) ေစာကူးကူ တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၂) ဦးဇမ္ဇမုန္ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၃) စိုင္းဘိုးေအာင္ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၄) ေဒါက္တာတူဂ်ာ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၅) ဦးေအာင္ၾကည္ညႊန္႔ ႏိုင္ငံေရးပါတီ

 

(ခ) လူမႈေရးကိစၥရပ္မ်ားေဆြးေႏြးမႈလုပ္ငန္းေကာ္မတီ

(၁) ဦးေဇာ္ေဌး ေခတၱညႊန္ၾကားေရမွဴးခ်ဳပ္၊ႏိုင္ငံေတာ္အတိုင္ပင္ခံရုံး
(၂) ဦးစိုင္းလ တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၃) ဦးနိုင္ငံလင္း ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၄) ဗိုလ္ခ်ဳပ္ ေနလင္း တပ္မေတာ္
(၅) ေဒၚဇင္မာေအာင္ ျပည္သူ႕လႊတ္ေတာ္ကိုယ္စားလွယ္
(၆) ဦးႏိုင္ေဆြဦး ေခတၱညႊန္ၾကားေရမွဴးခ်ဳပ္၊ႏိုင္ငံေတာ္သမၼတရုံး
(၇) ေဒၚက္တာစန္းစန္ေအး ေခတၱညႊန္ၾကားေရမွဴးခ်ဳပ္၊လူမႈ၀န္ထမ္း၊ကယ္ဆယ္ေရးႏွင့္ ျပည္လည္ေနရာခ်ထားေရး၀န္ႀကီးဌာန
(၈) မိဆူးပြင့္ တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၉) ေစာအဲဗြယ္ တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၀) ခြန္ေသာမက္စ္ တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၁) ေနာ္စႏၵာ၀ိုင္း တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၂) ေဒၚေအးသီတာျမင့္ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၃) ဦးတင္ေဆြ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၄) ဦးဆမ္းေဆာင္ကား ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၅) ဦးေရႊမင္း ႏိုင္ငံေရးပါတီ

 

(ဂ) စီးပြားေရးကိစၥရပ္မ်ားေဆြးေႏြးမႈလုပ္ငန္းေကာ္မတီ

(၁) ဦးလွေမာင္ေရႊ ၿငိမ္းခ်မ္းေရးေကာ္မရွင္
(၂) ေဒၚေစာျမရာဇာလင္း တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၃) မင္းေက်ာ္ေဇယ်ဦး ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၄) ဗိုလ္မွဴးခ်ဳပ္ သိုက္စိုး တပ္မေတာ္
(၅) မိကြန္ခ်မ္း ျပည္သူ႕လႊတ္ေတာ္ကိုယ္စားလွယ္
(၆) ဦးဗရတ္ဆင္း ညႊန္ၾကားေရးမွဴးခ်ဳပ္၊ ႏိုင္ငံေတာ္သမၼရုံး
(၇) ဦးေအာင္ႏိုင္ဦး ညႊန္ၾကားေရးမွဴးခ်ဳပ္၊စီမံကိန္းနွင့္ဘ႑ာေရး၀န္ႀကီးဌာန
(၈) ဆလိုင္းထလာေဟး တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၉) ပဒိုေစာတာဒိုမူး တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၀) စိုင္းလ်န္း တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၁) ခြန္တင္ေရႊဦး တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၂) ဦးထြန္းႏိုင္ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၃) ဦးသိန္းထြန္း ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၄) ဦးမားကို႕စ္ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၅) ဦးသာထြန္းလွ ႏိုင္ငံေရးပါတီ

(ဃ) လုံျခံဳေရးကိစၥရပ္မ်ားေဆြးေႏြးမႈလုပ္ငန္းေကာ္မတီ

(၁) ဗိုလ္ခ်ဳပ္ စိုးနိုင္ဦး တပ္မေတာ္
(၂) ဦးမ်ဳိး၀င္း တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၃) ဦးတာလွေဖ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၄) ဗိုလ္ခ်ဳပ္တင္ေမာင္၀င္း တပ္မေတာ္
(၅) ဗိုလ္မွဴးခ်ဳပ္ စိန္ထြန္းလွ တပ္မေတာ္
(၆) ဦးအင္ထုံးခါးေနာ္ဆမ္ ျပည္သူ႕လႊတ္ေတာ္ကိုယ္စားလွယ္
(၇) ေဒါက္တာေခ်ာေခ်ာစိန္ ပါေမာကၡ၊ႏိုင္ငံတကာဆက္ဆံေရးပညာဌာန၊ ရန္ကုန္တကၠသိုလ္
(၈) စစ္ေဘာင္ေခး တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၉) ပဒိုေစာေအာင္၀င္းေရႊ တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၀) ပူးထက္နီ တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၁) ဦးခိုင္ထြန္း၀င္း တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၂) ေဒါက္တာေအာင္ျမတ္ဦး ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၃) ဦးေစာထြန္းေအာင္ျမင့္ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၄) ဦးျမင့္ႏိုင္ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၅) ေဒၚနန္းခင္စိန္ ႏိုင္ငံေရးပါတီ

 

(င)ေျမယာႏွင့္သဘာ၀ပတ္၀န္က်င္းဆိုင္ရာ မူ၀ါဒကိစၥရပ္မ်ား ေဆြးေႏြးမႈလုပ္ငန္းေကာ္မတီ

(၁) ဦးေအာင္စိုး ျပည္သူ႕လႊတ္ေတာ္ကိုယ္စားလွယ္
(၂) ခြန္ျမင့္ထြန္း တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၃) ဦးျမင့္စိုး ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၄) ဗိုလ္မွဴးခ်ဳပ္ ေအာင္သိန္းဦး တပ္မေတာ္
(၅) ဦးစိုး၀င္း အမ်ဳိးသားလႊတ္ေတာ္ကိုယ္စားလွယ္
(၆) ဦးေဇာ္မင္းလတ္ အမ်ဳိးသားလႊတ္ေတာ္ကိုယ္စားလွယ္
(၇) ေဒါက္တာ၀ါ၀ါေမာင္ ညႊန္ၾကားေရးမွဴးခ်ဳပ္၊စီမံကိန္းနွင့္ဘ႑ာေရး၀န္ႀကီးဌာန
(၈) ဦးဆန္နီ တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၉) ေစာဒဲနယ္လ္ တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၀) ေစာေလ့ေစး တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၁) စိုင္းစိုင္းငင္း တိုင္းရင္းသားလက္နက္ကိုင္
(၁၂) ေဒၚဒဲြဘူ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၃) ဦးလွခိုင္ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၄) ခြန္ထြန္းေရႊ ႏိုင္ငံေရးပါတီ
(၁၅) ဦးအိုက္ေဆာ ႏိုင္ငံေရးပါတီ